fbpx

Dažnai girdžiu klausimą: “Aš pabaigiau mokyklą. O kas toliau?“
Ar sekti paskui draugus, kurie sako: „Eime su mumis pasilinksminti!?“ Ar klausyti tėvų patarimų? Ar eiti savo keliu?“

Nėra lengva pačiam suprasti, išgirsti save, ko iš tikrųjų AŠ noriu. Mus supa žmonės, kurių nuomonė mus įtakoja.

Staiga pasiekti nušvitimą nėra lengva, tačiau galima pamažu link to eiti. Kiekvienas mūsų teisingas veiksmas ar poelgis priartina prie suvokimo apie mūsų asmenines galimybes ir sugebėjimus. Tokiu būdu, mes pradedame eiti tikslo link. Iš pradžių aklai pasitikint savo nuojauta, kol prabundame ir jau žinome ko norime ir kur einame.

Šiuo metu internete, socialiniuose tinkluose labai populiarios milionierių, sėkmingų žmonių istorijos, sėkmės formulės. Jaunimas labai greitai pasiduoda šios informacijos įtakai. Šiomis istorijomis verta domėtis, išklausyti jas. Tačiau taip pat svarbu būti budriais, nesusidaryti neteisingo įsivaizdavimo, susitapatinimo su žmonėmis apie kuriuos skaitome ir girdime.

Pasakymas „Mokytis nereikia. Užtenka daryti tik tai, kas patinka ir pasieksite sėkmę“ – klaidinantis.

Būtinai reikia mokytis.

Tačiau, aš už teisingą mokymasi: jeigu esi tikras mokinys, tada privalai ne tik mokytis, bet būti tokiu mokiniu, kurisišmoksta (leidžiu sau naudoti būtent tokį žodį). Mes galime mokytis visą gyvenimą, bet taip nieko ir neišmokti, nieko nesuprasti, nesuvokti. Mumyse neįvyks jokia transformacija. Mes paprasčiausiai renkame patirtį.

Pavyzdys: rūkorius perskaito ant cigarečių pakelio užrašą: „rūkymas žudo“, „sukelia vėžį“. Jis ir toliau rūko nekreipdamas dėmesio į užrašą.

Kodėl? Todėl, kad jo asmenybėje dar neįvyko vidinė transformacija. Jis nepasikeitė, nesuvokė kažko svarbaus, kas pakeistų požiūrį į rūkymą. Kol nėra suvokimo – jokie užrašai, įspėjimai nepadės. Turi įvykti vidinė transformacija, visa kita – kankinimasis ir žaidimai.

Grįžkime prie temos: Gerai ar blogai, kai žmonės dalinasi savo patirtimi?

Jeigu Jums sakoma, kad “tik tai yra tiesa, kad tik taip turi būti” – būkite atsargūs. Visada yra dvi medalio pusės. Visame kame yra pasirinkimas. Nėra situacijų be išeities, nėra sprendimų be pasirinkimo.

Vieni sako: mokykis ir tik mokykis, nes tik taip galima kažko gyvenime pasiekti. Tačiau kažkodėl, matome milijonus nelaimingų žmonių, kurie mokėsi visą savo jaunystę…

Kiti gi sako, kad mokytis neverta. Reikia save atskleisti, realizuoti. Tačiau ir šių žmonių tarpe yra daug nelaimingų. Tad ką daryti? Kur toji išeitis?

Reikia balansuoti tarp abiejų kraštutinumų.

Žmonės perka brangius bilietus į renginius, kad susitikti su žinomom asmenybėm, kad šiek tiek prisiliestų prie jų „asmenybės – stebuklo“. Tačiau tai niekur neveda. Euforija, kurią ten dalyvaudami jie jaučia, veiks 3-5 valandas, daugiausia 3-4 savaites ir tai viskas. Po to vėl toji pati kasdieninė būsena.

Žinoma, jeigu žmogus iš tiesų yra geras mokinys, jis ras galimybę išmokti kažko svarbaus iš visko ir kiekvieno sutikto žmogaus ar įvykio. Jeigu Jūs iš tiesų norite kažko išmokti, raskite savo mokytoją. Eikite pas jį ir mokyktės. Eikite pas tą, kuris iš tiesų išmokys, duos unikalius, konkrečius metodus, kad galėtumėte save pilnai realizuoti.

Mokytojo misija – mokyti žmones.

Jie dalinasi žiniomis, rašo knygas. Nuolat patys mokosi iš kitų mokytojų, kurių misija – mokyti.

Visada yra žmonių, kurie mokosi iš mūsų, ir yra žmonių iš kurių mes mokomės.

Pateiksiu dar vieną pavyzdį: krepšinio komanda, kuri laimi beveik visas rungtynes. Treneris, kuris treniruoja šią komandą, pats kažin ar pataikytų 5 metimus iš 10. Tačiau jo atveju taip ir turi būti: juk jis treneris. Jo užduotis treniruoti kitus. Jis tai daro daug geriau, nei pats geriausias žaidėjas, kuris tik žaidėjas o ne treneris.

Galvokite, ką darote, nekurkite sau iliuzijų. Visos mūsų klaidos kaupiasi ir tik pasunkina mūsų gyvenimą.

Štai dar ką verta žinoti: jaunimas avansu gauna didelį potencialą: stiprią sveikatą, galimybes sukurti didžiulius verslus. Dėl to jie visai netikėtai uždirba didžiulius pinigus, į jų gyvenimą ateina įvairios galimybės realizuoti save netikėčiausiose situacijose.

Manote, kad tai bus amžinai?

Visata myli mus, suteikdama viską. Ji žmogui sako: “Ok, tu nori visko? Prašom!“

O ką mes padarome su tuo ką gauname? Iššvaistome visas galimybes… narkotikai, klubai, vakarėliai, girtuokliavimai.. Taip elgdamiesi žmonės netenka savo potencialo, galimybių, sveikatos – sunaikina save. Jiems uždaromi visi energetiniai kanalai, nebetenkama palaikymo iš Visatos.

Mes matom, kad sulaukęs 30-35 metų žmogus turi begales problemų tiek su sveikata, tiek asmeniniame gyvenime. O juk tik reikia visą gautą energiją ir potencialą nukreipti savęs ugdymui, tapti laimingu.

Visa tai uždaroma tik tam, kad turėtumėme laiko stabtelėti, kad išeitumėme iš viso to, kas kenkia. Šis laikas duotas suprasti ir suvokti. Teisingai jį išnaudojus vėl viską atgausime.

Tokia yra saviugdos esmė.

Būkite sąžiningi su savimi. Stebėkite save, sekite, mokykitės iš išmintingų žmonių. Negalvokite, kad darydami tą patį, ką daro kiti žmonės, Jūs gausite tokį patį rezultatą. Mes turime būti susikoncentravę, atsargūs, visada galvojatys, veikiantys sąmoningai – tai svarbu.

Nekenkite sau, gyvenkite tokį gyvenimą, kurį turite gyventi Jūs, o ne tą, kuris gaunasi. Neleiskite būti įtakojami kitų žmonių nuomonės.

Visada spręskite PATYS.

Niekada nesakykite, kad jau žinote viską. Nuolat mokykites, klausykite SAVO vidinio balso!