fbpx

Dažnai, apėmus neigiamai nuotaikai ar padarius klaidą mes puolame į savigraužos priepolius. Dažniausiai jie pasireiškia vidinio negatyviu monologu: aš esu toks ir anoks, kodėl su manimi visada taip būna, aš niekam verta ir t.t.

Vietoje to, kad drąsintume save ir mokytumėmės iš klaidų, mes žlugdome ir naikiname save.

Tačiau negatyvų požiūrį į save, galime pakeisti atlikdami šį paprastą būdą.

Kai išmoksite šiuos 5 klausimus ir kaskart susikirtus juos užduosite sau, į problemas pradėsite žiūrėti visiškai kitu kampu. Būsite daug produktyvesni ieškant elgesio, kuris jas sukėlė priežasčių,  bei galėdami padėti kitiems pozityviai žiūrėti į gyvenimą.

  1. Kokie jūsų talentai?

Prisimenant jūsų, kaip asmenybės privalumus, įkvėps jus veikti, sustiprins įžvalgą bei pasitikėjimą savimi. Atsiminkite, kokiose veiklose, dar būdami vaikais, puikiai orientavotės. Atlikdavote jas geriau nei aplinkiniai.

Jeigu grojote gitara ar pianinu, prisiminkite tuos akordus ar skambesius. Jeigu yra galimybe, skirkite laiko jais netgi pagroti. O gal jums patikdavo piešti? Prisiminkite viską, kas jums suteikdavo malonumą ir pradėkite tai daryti dabar. Šis klausimas skirtas ne sugrąžinti jus į vaikystę, o padėti jums prisiminti jūsų stipriąsias savybes.

      2. Ko jūs vengiate?

Kiekvienas žingsnis jūsų norų išsipildymo link turi ir rizikos elementų.
O kas jeigu nepavyks? Aš neturiu patirties. Aš jau per senas…

Visi šie teiginiai tik demotyvuoja jus. Sustabdo nuo veiklos. Galite tai vadinti kaip norite: dvejonėmis, abejonėmis, delsimu.

Tiesa ta, kad jus kausto baimė. Tai žmogiška ir šią baimę galime nugalėti. Tiesiog suvokite ją, supraskite baimės priežastis, supraskite kas ją sukelia ir žingsnis po žingsnio pradėsite judėti pirmyn. Baimė, tai ženklas, kad kažko nesuprantate.

      3. Ką darėte teisingai?

Būna situacijų, kuriose sunku įžvelgti teigiamus veiksmus. Pvz. Skyrybos su mylimu žmogumi. Galimai jūs matysite visus neigiamus veiksmus ir išgyvenimus. Gerai yra matyti savo klaidas, tačiau susitelkti tik į neigiamus veiksnius gyvenimo nepadarys maloniu. Pasistenkite kiekvienoje situacijoje įžvelgti ir teigiamų dalykų. Pasistenkite prisiminti teigiamus įvykius, kad su žmogumi jautėte džiaugsmą ir malonumą.

Juk kiekvienas vykis turi dvi puses…

    4. Ką turėtumėte daryti kitaip kitą kartą?

Mes visi žinome, ką reikia daryti, kad būtume sveikesni, tačiau ne visi galime pasakyti kas padarytų mus laimingais. Tačiau šį klausimą mums reikia užduoti sau kas dieną. Vienintelis pastovus, nekintantis dalykas visatoje yra pokytis, tad vietoje to, kad lauktumėte kol gyvenimas pakeis jus pats, būkite tais kurie keičiasi pirmais. Ieškokite naujų būdų, idėjų, kaip pakeisti save, kad pasiektumėte norimą tikslą.

     5. Ką galiu padaryti dėl kitų?

Mąstyti apie save yra viena, tačiau kai pradedate galvoti ir apie aplinkinius žmones, stengtis padėti jiems sprendžiant problemas jūs pereinate į aukštesnį  dvasingumo lygį.

Jūs tampate tuo, kurio darbai tampa matomi ir kurį galimai atsimins dar ne vienerius metus.

Klausti savęs šiuos klausimus, yra vienas iš būdų, kuris jus padarys laimingais, pastatys gyvenimą atgal į vėžes, sugrąžins susitelkimą į tikslus ir prasmę gyvenime.

<div class="fb-comments" data-href="https://www.jcernys.lt/tikslai/5-klausimai-kurie-pakeis-jusu-gyvenima/" data-width="640" data-numposts="5"></div>