fbpx

Apie tai kalbama jau senai. Manau ir jūs patys ne kartą esate sakęs, kad reikia rūpintis ir savimi: savo sveikata, jausmais, gyvenimu ir t.t. Jeigu šį terminą įvestumėte Google paieškoje, jūs gautumėte 251 000 rezultatų su nuorodomis į tinklalapius lietuvių kalba.

Visgi, kas yra „rūpintis savimi“?

Atrodytų, kad šiame termine skamba savanaudiškumas ir egoizmas (juk kalbame tik apie save), tačiau ar tikrai?

Asmeniškai tame nematau jokio egoizmo ar savanaudiškumo. Tik pasirūpindami savimi, mes galime rūpintis kitais. Tiems, kas planuoja skristi lėktuvu, siūlau pažiūrėti į priekinės sėdynės lopšelyje esančią gelbėjimosi instrukciją. Joje taip pat nurodoma, kad pirma pasirūpinate savimi, o tada padedate kitiems.

Rūpinimasis savimi – nieko kito nereiškia, kaip tik rūpinimasis savimi. Ne sutuoktiniu, vaikais, bendradarbiais ar kitais aplinkiniais.

Šiandien visi mes esame pasinėrę į darbas-namai gyvenimą. Prie to dar prisideda artėjančios gruodžio šventės (kasmet, prieš jas jaučiu didėjančią įtampą žmonėse).

Besibaigiantys metai, ataskaitos darbe, dovanų sąrašai, žiemiška tamsa ir šaltas oras. Visa tai veikia mūsų nuotaiką, sveikatą..

Nieko nuostabaus, kad šiuo metų laiku visi pradeda sirgti, apninka niūri nuotaika ir t.t.

Būtent tokiu metu yra svarbiausia pasirūpinti savimi.

Tad kaip tai padaryti?

Imkitės paprasčiausių dalykų: knygos, apie kurią jau keletą savaičių galvojate, išeikite pasivaikščioti į gryną orą, apsiimkite atlikti darbą, kuris atpalaiduotų jus (ne tai, ką darote kasdieną).

Pratimo esmė: pabūti vienumoje, apmąstyti kur link einate, kaip klostosi jūsų gyvenimas.

Jo tikslas: atnaujinti jūsų vidinę motyvaciją, sustiprinti susitelkimą į jums svarbius dalykus.

Mes visi esame linkę dirbti geriau, kai esame pailsėję. Tada geriau susitelkiame į mums svarbius dalykus. Tad siūlau kartą per dieną, atsidėti sau bent 30 minučių laiko ir tiesiog stebėti save ir savo mintis. Tiems kas nemėgsta stebėti, užduokite sau klausimus, kurie padėtų jums pastebėti savo savijautą.

Šis paprastas pratimas padės jums atsipalaiduoti, pajausti kas jums svarbu ir ko jūs iš tikrųjų norite.

<div class="fb-comments" data-href="https://www.jcernys.lt/saviugda/ka-reiskia-rupintis-savimi/" data-width="640" data-numposts="5"></div>