fbpx

Kūno Gerovės Programa

Dviejų mėnesių trukmės sveikos gyvensenos pagrindų mokymai.

Teorija būtina praktikoje

Mokymų metu įgysite bazies žinias, kurios padės planuojantis sveiką gyvenimą. Čia neišgirsite maisto receptų ar sporto programų, tačiau čia įgysite sveikos mitybos pagrindus, kas leis jums bet kokioje situacije žinoti kokį maistą valgyti ir kaip sveikai sportuoti.

Šarūnas Navickis

Šarūnas Navickis

Kūno gerovės programos kūrėjas

Virginijus Krasnickas

Virginijus Krasnickas

Moderatorius

Mokymų programa

Mokymai vyksta internetu, vaizdo įrašų pavidalu. ČIa lektorius jums pristatys esminius sveiko gyvenimo ir mąstymo aspektus, kurie leis kiekvienoje situacijoe išsirinkti ne tik sveiką maistą bet ir sveiką gyvenimo būdą. Plačiau mokymai aprašyti programoje.

1. „Kūno gerovės“ apibrėžimas.

Ką apibūdiname šiais žodžiais (angl. „wellness“)? Kas įeina į kūno gerovę, o kas lieka už jos ribų? Prigimties (gimdos – gamtos) dėsnių veikimas kūno ribose. Įvadas į fiziologiją.

Trukmė: 50 min.

2. Ką ištikrųjų reiškia žodis "dieta"?

Ką iš tikrųjų reiškia žodis „dieta“ ir iš kur jis atsirado? Kodėl dieta neduoda ir negali duoti ilgalaikio teigiamo rezultato, o duoda kaip tik priešingą?

Trukmė: 1 val. 9 min.

3. Mankšta ir sportas

Kam reikalingas arba nereikalingas fizinis krūvis ir koks jis turi būti? Kaip tai nustatyti ir kaip pasirinkti tinkamiausią? Tikslų išsikėlimas ir pirmoji realizmo patikra.

Trukmė: 1 val. 28 min.

4. Proto vaidmuo

Ko galima ir reikia, o ko visiškai neverta tikėtis iš kitų žmonių ir jų perteikiamų žinių? Kaip naudotis visa prieinama informacija tokiu būdu, kad gautum maksimalią naudą ir neprisidarytum sau žalos? Proto veikimas šeimininko gerovei ir jo labui – arba prieš jį.

Trukmė: 1 val. 15 min.

5. Nutukimas - civilizacijos pasekmė ar liga?

Gamtoje – už civilizacijos ribų – toks reiškinys neegzistuoja. Išgyvenimo mechanizmai ir prisitaikymas prie aplinkos. „Kaip gyveni, taip ir atrodai“. Keli žodžiai apie priešingą kraštutinumą – liesumą ir anoreksiją.

Trukmė: 1 val. 3 min.

6. Mąstymo ar virškinimo sutrikimai?

Ką „gydo“ dietologai? Nusivylimas, nesėkmių ruožai, depresija ir „gydymasis“ maistu. Ką daryti, pakliuvus į tokią padėtį? Nuo ko pradėti?

Trukmė: 1 val.

7. Geriausi energijos šaltiniai

Kokia maisto paskirtis? Geriausi energijos šaltiniai. Apie riebalus ir angliavandenius („anglis“)..

Trukmė: 50 min.

8. Baltymai

Kodėl jie svarbūs ir iš kur juos geriausiai gauti? Mėsėdžiai ir žolėdžiai. Pliusai ir minusai.

Trukmė: 54 min.

9. Anabolinės ir katabolinės organizmo būsenos

Fiziologiniai organizmo augimo / vystymosi ir nykimo mechanizmai. Kodėl auga raumenys ir kodėl riebalai? Kodėl tai svarbu?.

Trukmė: 1 val. 16 min.

10. Ką valgyti buhalterei ir ką šokėjai Įjungti visą ekraną

Maisto pobūdžio (mitybos) priklausomybė nuo gyvenimo būdo. Kokios profesijos žmonėms koks maistas yra tinkamiausias? Maisto kiekio ir rūšies santykis su krūvio kiekiu ir jo

Trukmė: 1 val. 15 min.

11. Mityba pagal kastas

Maistas vergams ir maistas aristokratams. Istoriniai pavyzdžiai ir kaip tai pritaikoma šiandien.

Trukmė: 47 min.

12. Krūvio analizė

Nervinė įtampa (stresas) ir fizinis krūvis. Kaip jie veikia vienas kitą ir kodėl? Streso valdymo galimybės ir pagrindai. Aerobinis ir anaerobinis krūvis. Ką rinktis ir kuo vadovautis?

Trukmė: 1 val.

13. Lėtai, bet iki galo.

Dedam taškus ant „i“. Jūs negalite pakeisti vienos kurios nors sudedamosios savo gyvenimo dalies taip, kad tai nepaveiktų visų likusių jo dalių. Nuo ko pradėti realius veiksmus? Kaip kūno gerovė įtakos ir pagerins viso jūsų gyvenimo kokybę? Dienotvarkė ir nuoseklumas.

Trukmė: 41 min.

14. pats savo treneris, dietologas ir mokytojas.

Išmok gyventi savo, o ne kieno nors kito gyvenimą. Tapk geriausiu savo draugu. Praktiniai patarimai.

Trukmė: 34 min.

15. Dienotvarkių pavyzdžiai priklausomai nuo išsikelto tikslo

Laiko planavimas ir prioritetai. Kiek laiko miegu? Kiek laiko „kalu pinigus“? Kiek ir kaip mankštinuosi? Kiek ir ką valgau? Ar mano planuojama dienotvarkė reali?

Trukmė: 1 val. 2 min.

16. O kas toliau?

Ar kūno gerovė ir yra viskas, kuo verta domėtis ir ko siekti? Ar tai tik sąlyga pilnaverčiam gyvenimui, kur kūnas suvokiamas kaip indas, kaip namai, kuriuse gyvena siela visos žemiskosios kelionės metu? Apibendrinimai.

Trukmė: 1 val. 6 min.

Bendra mokymų trukmė

2 mėnesiai. 16 vaizdo paskaitų

Mokymų trukmė valandomis

Viso 16 valandų mokymų.

Norite pradėti mitybos ir gyvenimo pokyčius dabar?

Investuokite į savo sveikatą ir ateitį įsigydami šiuos mokymus.