fbpx

EMOCIJŲ ABC

Išreikšti negalima nutylėti

Susipažinkite su Indre.

Ji yra suaugusi ir atsakinga.
Bet ji taip pat turi emocijas.

Ir šios emocijos – kaip vaikai – kuria ir griauna.

BAM! Staiga Indrė pavirsta į piktą amazonės džiunglių karę, kuriai bet koks svetimas žvilgsnis, pastaba, ar tiesiog šypsena reiškia kvietimą į nuožmią kovą, kurioje galima naudoti visus įmanomus būdus, kad nugalėti: šaukti, trankyti į stalą, verkti, bambėti, skųsti, niurzgėti.

Jeigu galėtų, Indrė štai ką jums pasakytų: patarkit ką daryti? Kai kažkas man nepatinka, neigiamos emocijos tiesiog lipte limpa prie manęs, kol norisi SPROGTI iš pykčio. Galiu staiga imti šaukti ir po akimirkos gailėtis savo poelgio. Visokie raminami lašiukai, tabletės, kvėpavimai visiškai neveikia. O dar darbe kai kažkas prieina su kvailais klausimais ar užduotimis, tada išvis sunku tvardytis. Kaip turėčiau elgtis, kad būčiau normalus žmogus, o ne atrodyti isterike?

BAM! ir Indrė vos sulaiko ašaras…

Ji dažnai jaučia pyktį ir įtūžį, netgi agresiją. Žinoma, visas šių emocijų kokteilis kyla iš liūdesio ir sielvarto, nuoskaudų ir nusivylimo kitais žmonėmis, santykiais ar pačiu gyvenimu. Pyktis, kaip kompensacija, jis padeda viską lengviau ištverti ir suteikia jėgų. Kadangi ji nežino, kaip šį gėrį išleisti konstruktyviai, dažnai jaučiuosi susierzinusi. Būna netgi parašo skundą dėl savo kolegų darbdaviui ar pakomentuoju nuotrauką, straipsnį, taip pajusdama palengvėjimą. Kitaip ji nežino ką daryti, juk jai dar vaikystėje sakė: suaugę neverkia.

BAM! ir Indrė pradeda jausti baimę…

Mano galva svaigsta ir ją skauda, jaučiu silpnumo priepolius. Rodos širdis ims ir iššoks iš krūtinės… Norisi tiesiog susisukti į kamuoliuką ir šaukti: SUSTABDYKITE PASAULĮ! Noriu išlipti! – jums pasakytų ji, jeigu šiuo metu pasiteirautumėte, kaip jai sekasi.

BAM! ir nuotaika šokinėja pirmyn ir atgal be jokios logikos.

Kaip elgtis su nuotaikos svyravimais? – klausia savęs ji.
Pati su tuo tvarkytis pavargau… Paskutines dvi savaites nuolat buvau suirzusi, kartais ir be priežasties. Būdavo noriu juoktis, šokinėti iš džiaugsmo, po to verkti. Atsiranda apatija, nuovargis, mieguistumas, silpnumas visame kūne. Nors kažkokių gilių psichologinių sukrėtimų nebuvo. Kas su manimi? Ką man DARYTI? PADĖKIT!!!!

BAM! ir Indrei atrodo, kad ji jaučia kiekvieno šalia jos esančio žmogaus nuotaiką.

Aš viską praleidžiu per save – galvoja ji. 
Man gaila kiekvieno gatvėje sutikto klaidžiojančio gyvūno: šuns, katės. Netgi kai filme kas nors elgiasi blogai, aš įsijaučiu ir visą filmo sceną išgyvenu taip, tarsi tai vyktų su manimi. Seniai nustojau žiūrėti bet kokius filmus, išskyrus lengvąsias komedijas.

Bet tada Indrė žiūri į savo draugę Kristiną, kuri kažkaip sugebėjo paslėpti savo emocijas. Viskas lyg ir gerai, bet … Indrei kažkas tame, ką ji mato, nepatinka…

Rodos, kad Kristina visiškai neturi svajonių, norų, siekių, idealų. Na taip, mokesčiai, vienas kitas įmonės vakarėlis. Tačiau daugiau nieko nėra. Ko ji nori? Kokie jos siekiai? Ką Kristina nori palikti po savęs? Kokia viso to prasmė?

Štai ką galvoja Kristina: jau visus metus išgyvenu nemalonias būsenas: apatiją, nenorą tvarkytis namuose, tingėjimą ir beprasmybės jausmą. Būna, kartais noriu pradėti kažką įdomaus, o tada pradedu galvoti: ar man to reikia? Juk ir be viso to, galiu gyventi. Stengiuosi įvairinti savo gyvenimą: ilsiuosi, lankausi koncertuose, kine, susitikinėju su draugėmis, bet vos tik grįžtu namo viskas kartojasi. Štai nesenai grįžau iš atostogų, kur beveik nieko nedariau, tik valgiau, plaukiojau baseine, leidau laiką su savo vaiku ir vyru. Atrodo, netgi pailsėjau. Ir vos tik grįžau namo, apatija ir nenoras daryti kažką vėl atėjo.

Ir su bendravimu Kristina turi problemų…

Aš visada slėpiau savo jausmus, bandžiau užkirsti kelią žmonėms atspėti, ką aš jaučiu, jei jaučiuosi blogai – apsimesdavau, kad esu rami ir linksma arba jei man kažkas patikdavo – aš apsimesdavau, kad man nerūpi. Dabar, net jei noriu pasakyti, kad man kažkas patinka ar sukelia pozityvias emocijas, aš tiesiog jaučiuosi nenatūraliai. Kaip tapti man atviresne? Kokia aš mama? Kokį pavyzdį rodau savo vaikams???

Mano emocinė būsena ypatinga: aš nežinau, su kuo ją susieti, nes gyvenimiškų sunkumų kaip ir neturiu. Bet dėl kažkokių priežasčių aš kiekvieną rytą pabundu, su mintimi, kad staiga mirsiu ir po manęs nieko neliks… Arba staiga man pasidaro taip liūdna ir baisu, kad tai man kelia didžiulę baimę. Tačiau tada pabunda kiti šeimos nariai ir dienos rūpesčiai užgožia šias mintis. Iki kito ryto…

Ne, gyvenimas kaip Kristinos, taip pat nėra geras pasirinkimas…
Bet kaip tada gyventi? Kieno strategija geresnė: Indrės? Kristinos?

Gyventi kaip Indrė?

Gyventi kaip Indrė?

Gyventi kaip Kristina?

Gyventi kaip Kristina?

Kiekvienam iš mūsų reikia ieškoti balanso. Suprasti savo emocijas, pajusti savo kūną. Mokėti išsireikšti konstruktyviai, darniai bendrauti su kitais žmonėmis. Visą savo gyvenimą siekiu šios pusiausvyros. Ir manau, kad aš ją radau. Noriu su jumis pasidalinti savo asmenine patirtimi šių mokymų metu. Daug „netinkamų“ emocijų ir „spyriojimųsi” atsiranda ne todėl, kad „galva nėra tvarkinga“. O todėl, kad socialinė bei šeimos sistema, kurioje esame kiekvienas, skatina netinkamas emocijas ir nereikalingą isteriją.

Jevgenijus Černyš

Lektorius

Šie mokymai tiks jums, jeigu

Išmokti suprasti savo emocijas, o ne galvoti apie jas.
Atsikratykite padidėjusio nerimo.
Lengviau elgtis su įvykiais ir žmonėmis.
Pašalinti paniką priešais vadovybę arba panieką prieš idiotus.
Atsikratykite perteklinio nuotaikos svyravimo, nustoti graužti save dėl smulkmenų.
Būti visa galva aukščiau konfliktinėse situacijose ir gebėti viską vertinti realiai, be dramų.
Suprasti kitų žmonių emocijas, atskirti tiesą nuo melo.
Lengviau bendrauti su žmonėmis, laisvai išreikšti save pokalbyje.
Sumažinti abejones ir dvejones kasdienybėje.
Atsikratyti apatijos ir nuvertinimo.
Įgyti daugiau pasitikėjimo bei atsikratyti atidėliojimo.
Atsikratyti nemigos, lengvai atsipalaiduoti ir užmigti.

Žinios, kurias pritaikysite gyvenime

6 testai, kuriuos atliksite mokymų metu:

Testas nr. 1 „Laisvės tipai“;
Testas nr. 2 „7 žmogaus saviugdos lygiai“;
Testas nr. 3 „4 gyvenimo sritys“;
Testas nr. 4 „Iš kur imame gyvybinę energiją“;
Testas nr. 5 „7 mitybos grandys“;
Testas nr. 6 „3 asmenybės tipai.“.

Mokymų metu įgyjami įgūdžiai:

  • Emocijų pažinimas ir valdymas;
  • Konfliktų ir streso valdymas;
  • Poveikio psichologija;
  • Asmeninė motyvacija;
  • Asmeninio efektyvumo didinimas.

Nuo pat mažens mes buvome mokomi ir verčiami skirstyti emocijas į geras ar blogas. Mums buvo kalama į galvą, kad merginos nesikeikia, berniukai neverkia. Ir taip nuo mažens išmokome nejausti, neišreikšti netgi neišsireikšti. Tačiau, kad ir kaip bus slopinamos emocijos, jos vis vien neišnyks. Vidinė įtampa tik didės, ir taip diena iš dienos mūsų psichologinė, emocinė ir fizinė savijautos tik blogės. 

Jevgenijus Černyš

Lektorius

Ką gausite baigę šiuos mokymus:

Išmokite susidoroti su stipriomis emocijomis, išmoksite jas išreikšti civilizuotu būdu.
Išmoksite, kaip paleisti sunkiąsias emocijas, neslopinant jų, kas gali jums sukelti ligą.
Suprasite, ką daryti situacijose, kai negalite išreikšti emocijų.
Išmoksite suprasti, ką jaučiate, gebėsite tai aiškiai žodžiais įvardinti ir išreikšti.
Jūs suprasite, kad daugybė emocijų nepriklauso nuo jūsų, o nuo sistemos, kurioje esate – ir jūs galite atsikratyti jų.
Sužinokite, kaip matyti ir atsižvelgti į kitą, neprarandant savęs.
Tapsite laisvesniu ir lankstesniu bendraujant su kitais žmonėmis.
Mokėsite nusiraminti ir lengvai užmigti, net ir po stipraus streso.
Jūs suprasite, kad emocijos yra geros, nėra blogų emocijų.
Pakeiskite savo gyvenimo kokybę!

Norite sužinoti daugiau?

EMOCIJŲ ABC

Mokymų metu ugdomos emocinės kompetencijos

Savimonė

Geras savo emocijų ir vertybių, kurios tarnautų atsparumui ir gebėjimui save apriboti, žinojimas: tikslus savęs suvokimas, atpažinimas savo stiprybių, poreikių ir vertybių, aktyvus veikimas, dvasingumas, savo emocijų identifikavimas ir atpažinimas.

Atsakingas sprendimų priėmimas

Moralūs ir konstruktyvūs sprendimai, susiję su asmeniniu ir socialiniu elgesiu: problemos identifikavimas, situacijos analizė, problemos sprendimas, veiksmas, įvertinimas, asmeninė, socialinė moralinė atsakomybė.

Tarpusavio santykiai

Pozityvių santykių formavimas, darbas komandoje, veiksmingas konfliktų sprendimas: komunikavimas, socialinis įsitraukimas, santykių kūrimas, darbas bendradarbiaujant, derybiniai gebėjimai, atsisakymo gebėjimai, konfliktų valdymas, gebėjimai ieškoti pagalbos ir ją rasti.

Socialinis sąmoningumas

Supratimas ir empatiškumas kitų atžvilgiu: sugebėjimas pažvelgti iš kito perspektyvos, empatiškumas, socialinės įvairovės pripažinimas, atsakomybė už kitus.

Savitvarda

Emocijų ir elgesio valdymas siekiant savo tikslų: impulsyvumo kontrolė, streso valdymas, motyvacija ir disciplina, tikslų nusistatymas, organizaciniai gebėjimai.

Jevgenijus Černyš

Saviugdos treneris, padedantis besidomintiems savęs pažinimu ir saviugda, savęs pažinimo ir savirealizacijos centro “IšMokykla“ steigėjas, tęstinių mokymų „Saviugdos ABC“, „Santykiai ABC“ ir „Verslas ABC“ lektorius taip pat įvairių mokymų autorius, knygos „Aš padariau tai“, kuri išversta į 4 kalbas, autorius.

Internete galite rasti jo straipsnius, konsultacijas, interviu įvairiomis temomis, virš 2000 nemokamų video paskaitų Youtube paskyroje. Televizijos ir radijo laidų dalyvis.

Per penkerius veiklos metus surengė daugiau kaip 120 seminarų, paskaitų ir stovyklų įvairiose pasaulio šalyse. Daugiau kaip 840 pamokų, virš 2500 valandų mokymų besidomintiems asmeniniu tobulėjimu bei santykiai šeimoje ir su kitais žmonėmis. Ilgalaikius tęstinius mokymus baigė 2000+ žmonių. Padovanota 20 000+ „Aš Padariau Tai!” knygos vienetų. 800 000+ Youtube peržiūrų ir daug visko kito.

Tai, ką sukūrė, jungia 100 000+ žmonių, kurie domisi saviugda, lavina save, tobulina savo įgūdžius ir siekia daugiau.

Visų savo tęstinių mokymų metu kalba apie darnių santykių reikšmę mūsų gyvenime, jų įtaką kasdieniniuose įvykiuose bei išgyvenimuose. Tik mokėdami suderinti tarpusavio santykius ir tikslus, gyvenime galime pasiekti balansą. Nepasaint to ar esame vyras ar moteris, kiekvienas santykiuose siekiame savo tikslų, kurie ne visada dera su partnerio norais. Todėl visi mokymai apie santykius sutelkti į bendravimo, atsivėrimo bei abipusio pasitikėjimo stiprinimą. 

Baigusių „IšMokykla“ mokymus

kalbomis išversta knyga „Aš padariau tai“

šalių surengta mokymų

padovanota „Aš Padariau Tai!“ knygų

Abejojate?

Mes tikime žinių nauda

Dvejojate ar verta investuoti į mokymus?
Darykite tai drąsiai!

Jeigu per dvi pirmąsias pamokas suprasite kad šie mokymai ne jums, per 10 darbo dienų gražinsime visą jūsų sumokėtą sumą!

Atgaunate visą savo įmoką.

Jokių „paslėptų“ sąlygų.

Viskas paprasta ir greita.

Tai buvo ilgas ir išsamus šių kursų aprašymas. Indrei, kurią nevaldomos emocijos plėšo į dalis, tiesiog norėčiau pasakyti: „Ateik ir išsiaiškink, kaip nešaukti ant vaikų, nekelti problemų kelyje kaskart įstrigus į spūstį važiuojant namo, bet tuo pačiu pasiekti savo. Būti „pakančiu“ negana. Kiekvienas turime tvirtai ir mandagiai nubrėžti ribas, kad kiti mus suprastų ir gerbtų. Pasinaudokite šiais mokymais. Pažinkite savo emocijas, supraskite jas ir jų priežastį. Sužinokite, kaip neplatinti pykčio ar pasipiktinimo kitų žmonių tarpe. Ir tuo pat metu būkite gyvybinga ir jaučianti pasaulio pulsą. Tuo pačiu, rodykite savo vaikams, kaip tinkamai pažinti ir išreikšti emocijas.

Jevgenijus Černyš

Lektorius