fbpx

Kartais mūsų emocijas sunku suprasti ir pasitikėti.

Emocijos yra mūsų motyvacijos variklis. Jos mums kaip mūzos įkvepiančios imtis naujų iššūkių gyvenime ir žengti pirmyn, netgi tada, kai mums gresia nesėkmė ar nusivylimas.

Būti emocionaliu žmogumi tikrai nėra blogai, anaiptol mano nuomone emocijos yra gerai ir jos mums reikalingos. Antraip gyvenimas netektų savo spalvų.

Bėgant metams, išmokstame jausti, priimti, mėgautis, suprasti ir pasitikėti savo jausmais. Problema yra tame, kad dažnai mes susitelkiame tik į negatyvias, slogias ir skausmingas emocijas.

Tai, kuo išmokome pasitikėti per eilę metų, ne visada mums sako tiesą…

Kartais, žmonės atkreipia dėmesį į jausmus, kurių nėra. Nors jie ir mano priešingai, kad šios emocijos tikros, tačiau taip nėra. Noriu pabrėžti, kad nors emocijos mūsų gyvenime yra itin svarbios, tačiau jos nėra faktai, kuriuos galima patikrinti, pamatuoti, pasverti, apsvarstyti logiškai, šaltu protu.

Daugybė mus supančių daiktų, įtakoja emocinę būseną. Kuri nulemia mūsų kasdieninę savijautą. Kai kurios emocijos kyla iš dabarties, kitos iš praeities, dar kitos – atsiranda dėl mūsų įpročio jaudintis dėl ateities įvykių (nors niekas nėra tikras, kad bus būtent taip, kaip mes galvojame). Dar vienos, mūsų kasdieninę būseną įtakojančios emocijos, kyla iš fantazijų ir melo, kurį sakome sau.

Jausmų skaičius (negatyvių ir pozityvių), kuris paveikia mus, įprastos dienos eigos metu, nesuskaičiuojamas. Svarbiausia, ką kiekvienas iš mūsų turime daryti: mokėti aiškiai atskirti jausmus, kurie yra vaizduotės vaisius nuo jausmų, kurie yra realūs ir juos galima logiškai paaiškinti.

Vien tik todėl, kad kažkas į mus pažiūrėjo ar prabilo pakeltu tonu, tai dar nereiškia, kad jie linki mums bloga. Kartas žmonės skuba, neapgalvoja kaip elgiasi arba paprasčiausiai jūs netinkamai interpretuojate jų siunčiamus signalus. Būtent dėl šios situacijos, jūsų diena ir savijauta gali pablogėti: būsite susierzinę, pikti, nedarbingi.
Į viską pradėsite reaguoti asmeniškai: kiekvienas garsas, žodis jums bus tarsi puolimas iš išorinio pasaulio. Gali būti, kad tokia būsena užsitęs net keletui dienų.

Nors iš tikrųjų viskas yra tik jūsų vaizduotės rezultatas…

Geriausias būdas apsiginti ir užkirsti kelią tokioms situacijoms yra… pasitikrinimas.

Nelaukite, kol bloga nuotaika praeis. Neignoruokite, neapsimetinėkite, kad viskas puiku.

Jūsų emocijos jums nepaklus. Pats rezultatyviausias būdas „išeiti“ iš tokios būsenos – pažvelgti į save ir paklausti, kaip jūs pats generuojate negatyvius jausmus ir savo emocinę būseną. Papildomai, paklauskite (tačiau švelniai, be pykčio) žmonių, kurie jūsų manymu jus užsipuolė, ką jie norėjo iš tikrųjų pasakyti. Ieškokite atsakymų, kurie padėtų suprasti, įvertinti ar tai ką jaučiate yra tiesa. Beje, padėti susiprasti tokioje situacijoje gali ir jums artimo žmogaus požiūris ir komentaras, to ką jis mato jūsų situacijoje.

Toks problemų sprendimo būdas ne visada yra lengvas, tačiau jis tikrai padės jums išvengti to jausmo, kai rodos, kad viskas pasaulis griūna ant jūsų pečių.

<div class="fb-comments" data-href="https://www.jcernys.lt/emocijos/jausmai-nera-faktai/" data-width="640" data-numposts="5"></div>