fbpx

Aš padariau tai!

Mano gyvenimo kliūtys ir sunkumai, kuriuos aš įveikiau.

Apie knygą

Šioje knygoje autorius dalijasi patirtimi, kaip jis, aiškindamasis savo gyvenimo kliūtis ir trukdžius, keitėsi pats ir keitė savo gyvenimą. Tokių trukdžių turime kiekvienas. Juos mes nešamės iš vaikystės, pasiimame iš sociumo ir kartais net nesusimąstome, kad per juos mes negalime pasiekti savo tikslų, susikurti gražių santykių, būti turtingi, laimingi, džiaugtis gyvenimu. Kliūtys ir trukdžiai – tai mūsų baimės, mūsų nuostatos, mūsų turima atgyvenusi informacija ir pasenusios šio gyvenimo etapo nebeatitinkančios žinios, mūsų prisirišimai, nepasitikėjimai, pasiteisinimai ir dar daugelis kitų dalykų, apie kuriuos sužinosite, skaitydami šią knygą.

Jeigu knygos yra nuolatinis Jūsų palydovas, šią perskaitysite vienu prisėdimu. Jeigu skaitote tik retkarčiais, paėmę šią knygą į rankas iš mėgėjo skaitovo kaip mat tapsite profesionalu. Na, o jeigu knygos Jums kelia nuobodulį ir žiovulį – suteikite sau šansą ir ne tik atrasite skaitymo malonumą, bet nuobodžiauti imsite tada, kai užversite paskutinį knygos puslapį.

„Mus supa veidrodžių atspindžiai. Geri ir blogi. Šie atspindžiai – geriausi mūsų mokytojai. Kai matote žmoguje savybes, kurios jums nepatinka – vadinasi, jas turite savyje, todėl atsikratykite jų. Kai matote išmintingą, dorą žmogų – taip pat turite šias ypatybes, stiprinkite ir ugdykite jas.“

Knygoje rasite

Įžanga

Prieš kelerius metus savęs paklausiau: negi tai viskas, ką žmogus gali? Darželis, mokykla, universitetas, darbas, vaikai, karjera, milijoninės sąskaitos banke, pensija ir… atlikęs savo vaidmenį iškeliauji į amžinybę. Negi tai mūsų gyvenimo prasmė?

Anksčiau ar vėliau šis klausimas iškyla kiekvienam. Tik vieni pradeda ieškoti atsakymo, tobulindami žinias, ieškodami naujausios informacijos, kiti – taip ir neišdrįsta peržengti komforto zonos. Nors tasai komfortas neretam – kuklios, vos išgyventi leidžiančios pajamos. Taip pat vaikų, o paskui ir pačių ligos, viena kitą besivejančios problemos arba pilka kasdienybės rutina, kurioje nėra galimybių turiningesniam poilsiui, naujiems įspūdžiams, tik vienintelė pramoga – valandų valandas spoksoti televizorių ar beprasmiškai naršyti socialiniuose ir naujienų portaluose.

Tad gal užtenka apgaudinėti save ir vergauti sistemai, tradicijoms, nuostatoms ir nusistatymams, kuriuos bėgant metams mums suformavo tėvai, draugai, visuomenė? Juk mūsų nebuvo klausta, norime mes to ar ne. Svarbu, kad būtume tokie, kaip visi.

Vaikas į šį pasaulį ateina su švaria siela ir protu, pilna džiaugsmo širdimi. Jis džiaugiasi viskuo, ką mato aplink. Viskas šiame pasaulyje jam atrodo tobula ir nepakartojama. Tačiau tai trunka labai trumpai. Tik spėja ūgtelti, o jam suaugusieji jau draudžia: „Negalima to! Negalima ano!“ Vaikams visada kyla klausimas: „O kodėl?!“ Suaugusieji neaiškiai ir skubiai atsako: „Kad taip priimta“ arba: „Taip buvo iki mūsų“. Vaikui dar kartelį paklausus: „Kodėl?“, dažnas suaugęs sutrinka, nežino, ką atsakyti. Nenorėdami pripažinti, kad tiesiog patys nežino, kodėl taip elgiasi, suaugusieji bando išsisukti iš padėties atsakydami, kad, kai vaikas užaugs, pats supras. Kitą dieną jis vėl klausinėja – juk vaikas jau viena diena

vyresnis! Dažnas tėvas, iki tol nesusimąstęs, kodėl reikia gyventi taip, kaip buvo liepiama nuo vaikystės, ir pasijutęs nemaloniai prieš vaiką, atstumia jį, dažniausiai pasislėpdamas už banalios frazės: „Neturiu laiko tokioms nesąmonėms.“ Deja, tokie žmonės laiko niekada neturės. Auklėjimą patikės darželiui, mokyklai, universitetui, gatvei. O jei vaikas nepateisins lūkesčių, kaltins visus kitus, tik ne save….

Skyriai

Puslapiai

Knygoje taip pat gausu patarimų, kaip pašalinti savo baimių, nepasitikėjimo savimi priežastis, kaip atskleisti vidinį potencialą, išsilaisvinti nuo kitų žmonių primetamų atsakomybių bei kaip motyvuoti save. Čia rasite daugybę citatų bei gyvenimiškų patarimų, kurie gali pakeisti gyvenimą.

Apie autorių

Galbūt skamba neįtikėtinai, tačiau niekada nė nedrįsau svajoti, kad galėčiau užsiimti šia veikla. Neketinau to daryti. Už mane, galima sakyti, suplanavo Visata. O kai įsikiša aukštesniosios jėgos, priešintis neverta, nes iš ten matyti geriau. Mes visada gauname pagalbą, jei tik priimame ją ir leidžiame veikti aukštesniosioms jėgoms..

Vieni skaitydami mano istoriją galbūt atpažins save, kitiems ji taps įkvėpimo šaltiniu, treti kažko pasimokys. Bet jei atsidūrėte čia, tai – ne atsitiktinumas.

Jevgenijus Černyš

Knygos antroji dalis

Kaip aš tai darau

Patarimai ir įžvalgos kaip išlikti motyvuotu, po to kai užkopiate į gyvenimo viršūnę.